Posted inZahrada a dům

Zahradní nábytek nemusíte kupovat – Vyrobte si ho!

Máte zahradu ale chtělo by to na ni získat nový nábytek? Když se ale podíváte na ty ceny nového zahradního nábytku, je vám z toho těžko? Nezoufejte! 

Zahradní nábytek nemusíte kupovat – Vyrobte si ho! 

I když je samozřejmě jednodušší si zajít do obchodu a nábytek na zahradu si v něm vybrat a koupit, není to úplně nejlevnější. Přitom stačí málo a vhodný nábytek si můžete vyrobit sami, z dostupných materiálů i věcí, které máte možná doma. Takže pokud se vám ve sklepě válejí věci, které už nevyužíváte, popřemýšlejte, zda pro ně náhodou nenajdete uplatnění. V několika příkladech vás přesvědčíme o tom, že skvělý a pohodlný zahradní nábytek včetně houpačky pro děti si skutečně můžete vyrobit i sami. A jde to překvapivě snadno. 

houpačka z pneumatik

Využijte staré pneumatiky 

Pokud máte auto a našlo by se u vás doma několik ojetých a již dále nepoužitelných pneumatik, je to dobře. I když je už totiž nemůžete obout svému automobilu, můžete si z nich vyrobit houpačku nebo je můžete použít jako květináče. Houpačku z pneumatiky asi znají všichni, stačí ji dobře upevnit a děti mají hned o zábavu postaráno. Staré pneumatiky se dají také natřít, takže můžete mít krásně barevné květináče pro kytičky, a pokud si s pneumatikami trošku více pohrajete, můžete na ně přivrtat desku a vyrobit si dokonce zajímavý stoleček. Na chatu ale i na zahradu ke svému domku pak můžete mít hned zahradní výbavu hotovou. 

květináče z pneumatik

Využijte palety 

Nábytek ze starších palet je také dobře známý. Vždyť se dnes dělají i postele z palet, pohovky nebo stolky. Staré palety nejsou rozhodně drahé a stačí je pak jen upravit, vybrousit a přetřít. Jakmile na ně dáte podsedáky nebo přes ně přetáhnete deky, máte hotovo. 

Podobně můžete využít i jiný třeba již vyřazený dřevěná nábytek, práce se dřevem je skvělá, protože i zdánlivě staré kousky se dají báječně přetvořit na nový a originální nábytek. Nebojte se využít i třeba starých stolků nebo křesel. Ty můžete potáhnout znovu nebo je opět stačí jen přebrousit a přetřít. 

A pak, že to nejde i levně a snadno. Vaše zahrada nakonec dostane i kouzelný romantický nádech starých časů.