Posted inInternet

Internet je nebezpečný

Internet už se stal pro mnohé z nás neodmyslitelnou součástí našeho života. Kolikrát už si snad ani nedovedeme představit, co bychom si počali, kdybychom ho neměli. A nejen že si nepřipouštíme to, že bychom se bez něj dokázali obejít, ale často si neuvědomujeme ani to, jak by pro nás tento mohl být hypoteticky nebezpečný.

A věřte mi, že tato síť skutečně dokáže ohrozit leckoho. I když samozřejmě není nebezpečná ona samotná, nebezpeční jsou výlučně lidé, kteří používají internet ke svým nekalým činnostem.

kreslený monitor

A na co bychom si tedy určitě měli dávat na internetu pozor? Není toho zrovna málo.

I ti, kdo mají o internetu jenom minimální povědomí, určitě slyšeli aspoň něco o počítačových virech. A třeba i o tom, čím tyto škodí, což je pochopitelně různorodé, od krádeží hesel a jiných přihlašovacích údajů a citlivých informací až po dejme tomu zašifrování dat v počítači, po němž následuje vydírání, kterému vlastně nemá smysl podlehnout, protože bychom se ani po zaplacení požadované částky zřejmě odblokování nedočkali.

kreslený notebook

Ovšem nebezpečí je tu mnohem víc. Lidé jsou tu sváděni k pochybným investicím, podvodníci tu lákají z důvěřivců třeba i finanční pomoc pro blízké osoby ve fiktivní tísni, po kdekom se tu žádají třeba i erotické nebo jinak znevažující snímky, které nakonec mohou rovněž posloužit k vydírání nebo jinému zneužití. Na síti se vyskytují i pedofilové, i jiní úchylové, lze tu narazit i na fiktivní internetové obchodníky, kteří vyinkasují peníze a za ně nepošlou to slíbené…

A byť se proti těmto nešvarům bojuje, je to onen pověstný boj s větrnými mlýny. Ve kterém se sice občas podaří i zvítězit, ale nikdy tu nelze usnout na vavřínech. Aspoň tedy do doby, dokud budou lidé důvěřiví a budou považovat to, co jim internet přináší, za zaručenou pravdu. Jak tomu ve skutečnosti samozřejmě není.