Posted inNezařazené

Užijte si dovolenou u moře i s malými dětmi

Rozhodli jste se, že vyrazíte poprvé s vaším dítkem k moři? Nebojte se toho. Jen zvažte dobře vaše potřeby, a co bude vhodné vzhledem k věku vašeho dítěte.
Nejprve budete asi uvažovat, zda vyberete klasický letecký zájezd nebo zda vyrazíte autem. Oboje má své výhody a nevýhody. Krátký let může být pro dítě pohodlnější. Na druhou stranu pokud jedete svým autem, můžete kdykoliv zastavit, jste flexibilní a hlavně si s sebou můžete sbalit vše, co dítě potřebuje. Protože pokud jde o kojence, je třeba myslet na to, aby dítě mělo hlavně vhodnou stravu a dostatek plen, byť je možné pak leccos na místě dokoupit. Dlouhá cesta autem však může být pro dítě velmi úmorná.
dcera s otcem na pláži

Když řešíte ubytování, opět různé varianty mají svá pro a proti. Jestliže pojedete do hotelu, kde budete mít plně zajištěnou stravu, je to pro vás jednodušší. Na druhou stranu ale i hodně rodičů s malými dětmi preferuje vlastní apartmán, byt, či pokoj, kde má k dispozici kuchyňku, a může dítěti připravit vlastní stravu, na kterou je zvyklé.
Dejte si pozor na to, v jaké oblasti se vaše ubytování nachází, protože budete pravděpodobně preferovat klidnější místo.
Ubytování vybírejte také podle typu pláže. Je samozřejmě vhodné, aby zde byl pozvolný vstup do moře a určité zázemí. Také je dobré, pokud máte ubytování opravdu v bezprostřední blízkosti vody, abyste se v horku nemuseli s dítětem daleko přesouvat.
hračky u moře

Na co byste neměli zapomenout?

Nezapomeňte, že i dítě musí mít svůj doklad! Nechte mu včas vystavit občanský průkaz nebo cestovní pas.
Pokud si troufnete vyrazit do exotiky, informujte se u svého pediatra o vhodném očkování a poraďte se, co byste si měli přibalit navíc do lékárničky.
Jestliže chcete vyrazit za teplem v době, kdy je u nás zima, poraďte se opět s pediatrem o vhodnosti vzhledem k věku vašeho dítěte. Teplotní šok a časový posun nebude pro malé dítě ideální.
Vybavte si lékárničku tak, abyste měli všechny léky, které byste v daném místě mohli potřebovat. Nezapomeňte doma léky, které dítě pravidelně užívá.
Investujte do kvalitního opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem. Nezapomeňte na pokrývku hlavy, sluneční brýle a případně i oblečení na pláž/do vody chranící proti UV záření.
Myslete na bezpečnost a vezměte k vodě rukávky nebo kruh.
Vybavte dítě hračkami, které ho na pláži zabaví. Na pláž mu vezměte také – nebo si půjčujte na místě, slunečník.
Pokud jedete do exotičtější země, nezapomeňte moskytiéru na postýlku a kočárek.