Posted inNezařazené

Ne vše bývá dokonalé


Může se totiž snadno stát, že si člověk koupí (zejména starší) nemovitost, v níž se dá najít kromě tradičních místností i něco, co je tak jaksi k ničemu se nehodící.
Tím něčím nejednou bývá úzká chodbička. Něco, co mělo pro předchozí generace možná nějaký určitý význam, co je ale dnešním člověkem prakticky nevyužitelné.
Protože co si má jeden počít s takovou chodbičkou přímo za vchodovými dveřmi, že? Člověk se v ní sice může přezouvat a odkládat zde svrchní ošacení, jenže jinak je tato právě svou úzkostí tak nepraktická!
chodba domu

Jak jenom vyřešit ?Jak to jenom zaonačit, aby tato nebyla vysloveně místem na obtíž, které se nedá smysluplněji využít a které hyzdí byt a nejednou doslova působí jako strašák na všechny vstupující?
Někdy lze sice tento prostor rozšířit s pomocí stavebních úprav, to však není možné vždy a všude. A pokud už nepřichází nějaké bourání v úvahu, nezbývá než zapracovat na tomto prostoru alespoň zdánlivě, opticky.
Jak?
Pomoci tu mohou třeba vhodné barvy stěn a rovněž vhodné osvětlení. Protože vhodné barvy a světlo, případně doplněné ještě o zrcadla, dokážou udělat zdánlivé učiněné zázraky.
Dlouhou zeď tu lze využít smysluplně třeba k rozvěšení obrazů, čímž se z nehostinného místa hravě stane docela zajímavá galerie. A není-li vlastník právě příznivcem malovaných obrazů, lze zde rozvěsit třeba i rodinné fotografie, snímky zajímavých míst nebo dejme tomu i kousky tapet nebo jiné dekorace.
A pokud taková úzká chodbička není pouhým rádoby tunelem, spojujícím místnosti a zakončeným dveřmi, může se taková nepraktická chodbička klidně proměnit v přímo ideální prostor použitelný jako odkládací prostor, v němž může nalézt své umístění cokoliv, co by jinde zabíralo zbytečně místo.
chodba ubytovny

Každopádně je žádoucí vymalovat takové úzké prostory nějakou světlejší barvou a užívat je tak, aby zde nedocházelo k úrazům zapříčiněným špičatými výčnělky či ostrými hranami.
Takže jak vidno, řešení se nakonec vždycky najde. Stačí jen trocha kreativity a nikdo dost možná vůbec nepostřehne, že máte doma i tak nepatřičný a k ničemu se nehodící prostor. Který možná kdysi k něčemu sloužil, jenže dnes už jenom vadí. Pokud se tedy nepostaráme, aby byl nějak alternativně využit.