Posted inMuži

Bez kvalitní krycí plachty na bazén se neobejdete

Zamezit znečištění bazénové vody a udržet vodu v bazénu dokonale čistou – to je zásadní činnost každého majitele zahradního bazénu, kterému záleží na té nejlepší kvalitě bazénové vody. Vždyť i údržba takového bazénu přece jen něco stojí, takže nejlepší ze všeho je, když se vůbec žádné znečištění do vody nedostane. Něco takového samozřejmě není snadné zajistit, ovšem pokud budete bazénovou vodu důsledně zakrývat kvalitní krycí plachtou, můžete znečištění vody výrazně snížit.
Vždy byste měli mít na paměti i to, že bazén je nutné pravidelně zakrývat vždy, když jej nevyužíváte ke koupání. Je tedy potřeba zakrývat bazénovou vodu nejen na noc, ale i v průběhu dne, když se zrovna nekoupete. A pokud náhodou máte bazén větších rozměrů, tak se vám bude s krycí plachtou manipulovat mnohem lépe, když se ještě navíc vybavíte i praktickým navijákem krycí plachty, který vám navíjení a odvíjení plachty výrazně usnadní.

krycí plachta

Nicméně naprosto klíčové je, vybrat opravdu kvalitní krycí plachtu na bazén. To znamená takovou, která na vaši koupací nádrž dokonale padne tak, že nikde nebude zbytečně přebývat a nikde nebude chybět. Jedině tak po jejím vypnutí na nádrž nikde nevzniknou zbytečné mezery, kudy by mohla do nádrže proudit špína zvenčí. Navíc, kvalitně vypnutá krycí plachta zabrání i případnému neštěstí v podobě pádu malého dítěte či zvířete do bazénové vody.

Vybírejte proto vždy jen kvalitní krycí plachtu, která bude mít rozměry odpovídající vaší nádrži. V nabídce bazénových potřeb naleznete výběr z celé škály potřebných velikostí. A pokud máte doma náhodou bazén nestandardních rozměrů, neváhejte si objednat zhotovení plachty na míru.

solární plachta

Měli byste vědět i o tom, že místo běžné plachty si můžete zakoupit i krycí solární plachtu. Její velkou výhodou je to, že vodu v nádrži zároveň také ohřívá od slunce, takže voda bude vždy o něco teplejší, což je velmi příjemné.