Posted inNezařazené

Chytré telefony

V dnešní době existuje opravdu jen hodně málo osob, které nejsou vlastníkem mobilního telefonu. Většina z nás má dokonce i chytrý telefon, který by se možná dal tak trochu napsat i metlou lidstva. Samozřejmě to s sebou přináší opravdu mnoho pozitiv. Především to, že můžeme být v neustálém kontaktu s okolním světem a především se svými přáteli a rodinou a to kdekoliv a kdykoliv. Tím, že byl zrušen roaming ve všech státech Evropské unie, tak máme opravdu neomezené možnosti, co se týče sdílení našeho života a aktuálního dění se všemi našimi blízkými.
iphone s časem
V čem jsou tyto chytré telefony určitě špatné, je fakt, že nám žerou opravdu spoustu času. Můžou za to samozřejmě ty nejrůznější aplikace, které jsme si nainstalovali a které nás neustále nutí být online a v pozoru, co kdy kde kdo přidá za zajímavý příspěvek, který musí být okamžitě odměněn vztyčeným palcem anebo dokonce přesdílen na náš osobní profil.

Co je ale opravdu do nebe volající? To že si dnešní děti už nehrají venku tak, jak to tomu bývalo. Vůbec nečtou knihy a celé dny prosedí u počítačů a hlavně neodloží svůj smartphone z ruky. Často se také setkáváme s pohledem na mladé matky, které si chtějí v kavárně v klidu poklábosit se svou kamarádkou, ale mají s sebou své ratolesti.
vypnutý smartphone
Nuže, řešení je jednoduché. Vytáhnou z kabelky tablet a dají ho do rukou dítěti, které sotva začalo říkat svá první slova. To, že neumí ještě mluvit a sotva chodí, je jedna věc, o to víc překvapující je to, že už i takhle malé dítě si umí tablete pohotově zapnout a i ho bezproblémově ovládat, že by se kdejaký dospělý mohl učit. Je to špatně. Dětem tyto tablety akorát vymílají mozky a ztrácí naprostý kontakt s lidmi. Dejme si na to tedy pozor a snažme se trochu přibrzdit to někdy zvráceně uspěchané tempo zdejšího světa, neboť to už někdy hraničí se zdravým rozumem, který bychom si přes to všechno měli zvládnout uchovat.