Posted inInternet

Správný čas pro hypoteční úvěr

Asi nikdo nedokáže přesně říct, kdy je ten správný čas se upsat k několikaletému závazku v podobě hypotečního úvěru. Názory každého z nás se budou rozcházet o několik let. Někdo je schopen řádně splácet hypotéku už ve 20 letech, jiný by se pro ní nerozhodl ani ve 30. Přesto banky doporučují svým klientům, že pokud se pro hypotéku už rozhodnou, bylo by dobré to uskutečnit do 35 let věku.

Hypotéku je nejlepší sjednat kolem 30 let

Banky mají na vše své striktní tabulky a podobně je tomu i s věkem žadatele. Zatímco kolem 30 roku má žadatel největší šance na získání hypotečního úvěru, po 35 roku se už jeho šance každým rokem snižují. Je to vcelku pochopitelné, pokud chceme splácet hypoteční úvěr co nejdéle, vyplatí se navštívit banku co nejdříve.

puzzle dům

Po novele zákona v roce 2006 o spotřebitelském zákoně, ČNB doporučuje všem bankám jako nejvyšší hranici pro splacení úvěru 65 let. Najde se však celá řada bankovních i nebankovních společností, které toto doporučení striktně nedodržují. Je tedy možné setkat se i s vyšší hranicí kolem 70 let. Je však vždy na zvážení dlužníka, zda bude schopen hypoteční úvěr splácet i v postproduktivním věku. Z toho vyplývá, že aby měl žadatel na splácení alespoň dvacet let, je zapotřebí smlouvu o hypotečním úvěru uzavřít nejpozději ve 40 letech. Najdou se ale specifické úvěrové produkty, kde proces schvalování ovlivňují i další faktory. Jedním z nich je i hypotéka pro podnikatele Nebankovnihypoteky.

nový domov

Nerozhoduje jenom věk

To, zda žadateli bude nakonec úvěr schválen, není jen otázkou věku. Rozhodující je i celá řada dalších faktorů, které dohromady tvoří bonitu žadatele. Mezi tyto faktory spadá věk respondenta, pravidelný měsíční příjem, další pohledávky nebo negativní záznam v registru dlužníků. „Ideální“ věk tak ještě v žádném případě neznamená, že žadatel na hypoteční úvěr nakonec dosáhne.