Posted inInternet

Kreditové skóre a jak ho zlepšit

Pokud bychom vše velice jednoduše podali tak, aby tomu každý rozuměl, mohli bychom každého dlužníka vměstnat do jednoho určitého čísla a hodnoty, kterou bychom mu přidělili. Tato hodnota vyjadřuje tzv. kreditové skóre, anglicky Credit score, a jedná se o hodnotu vyjadřující v sobě všechno, co charakterizuje člověka jakožto potenciálního dlužníka. Je to velice chytré administrativní vyhodnocení dlužníkovy schopnosti splácet dané půjčky, historie splácení dlužníka, příjmů, okruhu věcí, na které si dlužník bral půjčky a úvěry, zda-li se někdy dostal do zpoždění nebo jestli třeba splácel dříve.

kermit-2470632_640

Všechny tyto věci se dají vyjádřit například na stupni od jedné do deseti, kdy desítka je dlužník, který je opravdu kvalitní, má všechno srovnané, platí včas a vše a nikdy s ním nebyl žádný problém, zároveň má pěkně dlouhou historii a zaručený příjem. Jednička je potom ten nejhorší možný dlužník, který nesplatí takřka nic, co si půjčí, a ještě se to z něj musí vymáhat několik let, než se vůbec věřitelé alespoň do těch zákonných 30 % splacené částky dostanou.

Takže jak jistě tušíte, dlužníci s nízkým hodnocením nebudou vybírání jako vhodní kandidáti na další půjčky a úvěry, kdežto dlužníci s vysokým skóre budou mít nejen otevřené dveře všude možně do světa, ale zároveň banky i jiné společnosti rády přijmou nabídku na extra velký objem peněz, to se hodí zejména pro podnikatele, kteří opravdu potřebují pořádnou injekci.

coins-1637334_640

Jak získat hypotéku https://www.fahd.cz/jak-na-hypoteku/? Musíte si půjčovat a splácet. Každá úspěšně splacená půjčka se vám přičte do vašeho skóre a navýší vám tak šance, abyste v budoucnu získali ještě výhodnější půjčku a ještě větší obnos peněz, ke kterému by se normální smrtelníci těžko dostali. V dalších článcích si ukážeme, jak lze navyšovat takové skóre konstantně a bez velkých investic.