Posted inFirmy

Výpočet indexu tělesné hmotnosti

Minimálně jednou za život? Alespoň u žen to tak bývá. Minimálně jednou za život si přejeme, abychom byly hubenější. Jste muž nebo žena? U žen zřejmě můžeme říct, že to bývá i častěji a to několikrát za život. Pokud se trápíte ještě častěji kvůli váze, pak byste s tím měli začít něco dělat. Může to mít negativní dopad nejenom na Vaši psychiku, ale i na zdraví všeobecně. Pořád své tělo stresujete a vyčítáte si každé sousto? To rozhodně není správná cesta. Tímto způsobem jste zřejmě zatím neshodili stabilně ani deko, že? Nedaří se to proto, že mozek je úzce spojen s celou zažívací soustavou. Jakmile tělo chcete oklamat, mozek to pozná a vyšle signály, aby si tělo energii a tuky uschovávalo už po prvním soustu. Odpírání proto není ideální cesta. Nehledě na to, že se můžete setkat s jo-jo efektem. A v tom případě se zase dostáváme do jednoho kola, protože tím trápíte opět zase jenom své tělo a jeho stravovací návyky.

jídlo příprava

Mnohdy se to stává po porodu. Vlivem velkého bříška nabíráme spoustu váhy, kterou je pak daleko těžší shodit. Na začátku si myslíme, že to „spadne“ po porodu, ale v mnohých případech se ihned po porodu nedostaneme na svou vlastní „původní“ váhu.

Někteří lidé Vám řeknou, že hubnutí je zábava. Je to opravdu tak snadné a jednoduché? Může být, ale musíte si k tomu zvolit správnou dietu. Postupovat přesně podle pokynů a nešvindlovat. Děláte to sami pro sebe, takže je to jenom na Vás jakou cestu si zvolíte.

Abychom zjistili, jestli máme jenom malou nadváhu nebo už jsme obézní, k tomu účelu používáme výpočet BMI. Výsledem bude číslo. Jak s tímto číslem nakládat? Co vlastně znamená?

To Vám sdělí bmi tabulka https://www.bmikalkulacka.cz/.

salát

Číslo porovnáte s tabulkou a hned uvidíte, jak si vedete. Zdali máte jenom menší nadváhu a potřebujete dietu jenom „pár“ dní. Nebo zdali už jste obézní a vyplatilo by se rovnou zakoupit několikatýdenní kúru.

Výpočet BMI je pouze orientační. Na to je potřeba upozornit. Mnoho mužů má totiž spoustu svalové hmoty, která je těžší než tuk, proto výsledek může zkreslovat, přitom se může jednat o normální váhu, ale výsledkem bude například nadváha. Vždy je potřeba brát zřetel na konečné osobní tělesné dispozice.