Posted inFirmy

Penziony České Budějovice a okolí – atraktivní turistická oblast Česka

Penziony České Budějovice a okolí Penzion U Rudolfa patří k nejvyhledávanějším v Česku vzhledem k tomu, že jihočeský region je doslova perlou naší vlasti. Můžete se odtud vydat do velmi rozmanité krajiny lesů a luk, řek a rybníků, horských údolí i strmých kopců, a zároveň se pokochat tou nádherou z ptačí perspektivy – z vyhlídkového letu, anebo z rozhledny.

řeka Malše

Vyhlídková místa v okolí Českých Budějovic

Dlouhý vrch (Hlincova Hora) – mezi Dobrou Vodou u Českých Budějovic a Rudolfovem je jedna z nejkrásnějších vyhlídek na město a okolní region. Za příznivého počasí se zde provozuje paragliding a v zimě lyžařský vlek. Dlouhý vrch je dobře přístupný z obce Dubičné, nebo ze čtvrti Suché Vrbné. Doporučujeme věnovat určitý čas malebné Hlincově Hoře a naučné stezce Cesta kolem hornického města v Rudolfově.

Minirozhledna u obce Mokrá – chcete-li si prohlédnout město z druhé strany, pak zavítejte sem. Je tu postavena velmi skromná, nevysoká dřevěná stavba, ale výhled je vskutku zajímavý. Můžete tu využít i dětské hřiště a bosonohý chodník. Nedaleko odtud se nachází věžový vodojem u bývalé cihelny a golfové hřiště Golf Klubu České Budějovice (zájmové sdružení), odkud je také pěkný výhled na město.

Černá věž – žádný návštěvník Českých Budějovic (slangově Budějc) by si neměl nechat ujít úchvatný pohled na náměstí Přemysla Otakara II. a celé historické jádro města z Černé věže. Za ten namáhavý výstup po kamenných a dřevěných schodech to rozhodně stojí.

vrchol Kleti

Rozhledna Kleť – jste-li zdatní sportovci, vyplatí se z budějovického centra vyjet na kole na Kleť, případně můžete kolo nahradit osobním vozem a vyjet do obce Krásetín, odkud na Kleť vede sedačková lanovka. Z centra města je to sem jen kousek – pouhých dvacet kilometrů. Z výšky přes tisíc metrů nad mořem pak můžete pozorovat západní část města, zámek Hluboká nad Vltavou a kopcovitý terén Blanského lesa. Stojí to za to!