Posted inProdukty

Konopné produkty – potraviny

Konopí kdysi sloužilo jako surovina k výrobě šatstva či konopných provazů, až po léčbu různých onemocnění. Technické konopí obsahuje méně než 0,3 % psychotropní látky THC. Využívá se při zpracování kosmetických přípravků, konopného oleje a konopných potravin. Pokud je konopí čisté a užívá se s rozvahou, můžeme ho zařadit mezi nejcennější léčebné rostliny. A to díky léčivým a organizmu prospěšným cannabinoidům, které konopí seté obsahuje. Cannabinoidy příznivě ovlivňují spoustu tělesných procesů. S pomocí konopí lze léčit lehčí i těžší onemocnění, u mnoha chorob se užívá jako podpůrný prostředek. Pomáhá při léčbě revmatických nemocí a artrózy, při Parkinsonově chorobě, při onemocněních pokožky, včetně bércových vředů.
Čaj z květů i listů

Potraviny z konopí

Už samotné konopné semínko se dá dobře využít při zdravém stravování. Bývá dokonce často označováno jako super potravina, a to pro vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6 a nerozpustnou vlákninu, která podporuje peristaltiku střev. Z vitamínů oceníte především B (vč. kyseliny listové) a vitamín E. Obsah minerálů také není zanedbatelný – Fe, Mg, Cu, Zn, P, Mn. Prodává se loupané i neloupané, v BIO kvalitě, a také naklíčené. Přidat je můžete do salátů, smoothie i další pokrmů – třeba opražené na pánvi. Anebo si z rozmixovaných semen, přidáním vody, vyrobíte konopné mléko.
Konopný protein – je vyhledávaným zdrojem snadno stravitelných bílkovin, a to především osobami, které dodržují zdravý životní styl. Konopí obsahuje všech 22 aminokyselin, včetně osmi esenciálních. Je tedy vhodnou alternativou k živočišným a sójovým bílkovinám. Produkty s konopným proteinem: konopná mouka, proteinové tyčinky, konopné kakao, proteinové nápoje v prášku s různými příchutěmi.
Konopná káva: zpravidla obsahuje 70% kvalitní arabské kávy a 30 % BIO konopného semínka.
Plevel nebo lék
Konopný čaj: působí pozitivně při nespavosti, uklidňuje a uvolňuje nervovou soustavu, podporuje trávení, pomáhá při migréně, snižuje krevní tlak, reguluje hladinu cukru v krvi, snižuje cholesterol. Konopný BIO čaj lze zakoupit jako Natural, ovocný, anebo s přísadou dalších, zdraví prospěšných, bylin.