Posted inFirmy

Když jiní končí

Firma je věčný boj s časem, zaměstnanci, zákazníky, dodavateli, neuhrazenými fakturami, financemi, časem, úřady. Je to boj, který musí být ne nutně pro všechny vítězný. Když mají Vaši zaměstnanci po směně, Vy ne. Soboty, neděle, svátky. Byznys nepočká a konkurence je veliká. Ale každý neumí pracovat pod někým. Někdo potřebuje samostatně rozhodovat, investovat, mít svoje vlastní nápady, co nemusí být schvalovány nadřízeným. Mnohdy se řemeslo a podnikání dědí v rodině z generaci na generaci a automaticky se očekává, že firmu povedete dál.
podnikání a účetnictví

Ideální doba

Ideální doba pro založení vlastního podnikání byla hned po sametové revoluci. Otevřel se nám zatím neznámý svět, byl hlad po výrobcích a produktech zpoza hranic, začínali se rozjíždět podnikatelské záměry do zahraničí, nastal čilý export, ale i import, vznikaly nové technologie. Kdo si v téhle době vydobyl místo na trhu, většinou se drží dodnes. Rozjet byznys v současné době není jenom tak. Trh je nasycen, neexistuje obor, nebo odvětví co by nebylo pokryto a zmapováno. Chce to mít nápad, samozřejmě trochu štěstí a finance. Jenom nadšení a sny nemohou nikdy fungovat!
prodávat nebo vyrábět

Hrajete si na vztahy?

Jaký jste šéf? Jak přistupujete ke svým podřízeným? Co jim ve své firmě dovolujete a kam až jste ochotni zajít? Jako všude funguje přirozená autorita. Není podmínkou, že si s lidmi pod sebou musíte nutně tykat! Je potřeba navázat korektní vztah založený na důvěře a podpoře. Bohužel dnes, kdy hlad po kvalitních profesionálech roste a je jich nedostatek, najít vhodného kandidáta není jednoduché. I zaměstnanci využívají vyšší nabídky, takže dnes již samotná platová výše není jediným zájmem. Poptávají různé benefity, možnosti školení, víc dnů dovolené, různé příspěvky a podpory. Někdy se vyplatí do zaměstnance investovat, jindy záhy zjistíte, že to byl krok špatným směrem. Můžete se také spolehnout na různé pracovní agentury, ovšem ani tady není záruka a jistota.