Posted inProdukty

Jaký význam má solární plachta na hladině bazénu

Venkovní bazény u domů, vyjma těch velkokapacitních plaveckých areálů a veřejných koupališť, bývaly odjakživa symbolem luxusu a rozhodně nebyly např. za socialismu běžným standardem. Jenže doba se změnila a spolu s ní i technický pokrok, který umožnil konstruovat i nádrže menších rozměrů, plně dostačující pro odpočinek a relaxaci. Do této kategorie patří i velmi rozšířené kruhové nádrže o průměru čtyři metry. Jsou nadzemní, demontovatelné a nevyžadují žádnou složitou údržbu. Je možné je i zazimovat a ponechat je venku přes zimu s určitým podílem vody, čímž vám odpadne starost s úklidem bazénu a zároveň ušetříte za napouštění vody na jaře v jejím plném objemu.

hladina bazénu

Malé bazény jsou cenově dostupné a mohou si je pořídit i rodiny méně majetné, ovšem i u čtyřmetrového průměru máte k dispozici za málo peněz relativně „hodně muziky“. Počítejte však s tím, že budete nuceni investovat ještě do základního příslušenství, a tím je filtrace a bazénová chemie. Rádi bychom vám doporučili i další příslušenství, které vám navíc ušetří náklady na provoz bazénu a zároveň zvýší komfort jeho využívání. Jedná se o solární plachtu https://www.chlorito.cz/solarni-plachty, jejíž vzhled se podobá bublinkové fólii. Čím se solární krycí hladinové plachty vyznačují?

čistá voda v bazénu

Proč jsou tam bublinky – bublinky uvnitř fólie tam nejsou kvůli tomu, aby prohřívaly vodu skrze sluneční paprsky na principu lupy, což je na Internetu velmi rozšířený nesmysl, ale zajišťují stabilitu fólie na hladině, aby se nepotápěla.

Fólie brání spadu nečistot – v době, kdy bazén nevyužíváte, a ponecháte hladinu zcela odkrytou, dopadá do vody mnoho prachu, rostlinného pylu, listů, stébel trav či hmyzu a to vše pak vyžaduje větší nasazení filtrace a desinfekčních prostředků.

Brání odpařování vody – za den se v průměru u menších bazénů odpaří zhruba 70 až 100 litrů vody, jestliže však hladinu zakryjete fólií, vodní pára po dopadu na vnitřní stranu fólie zkondenzuje a vrací se zpět do bazénu. Znamená to další finanční úsporu a při dnešních cenách vodného a stočného nezanedbatelnou. A do jisté míry i úsporu za ohřev vody, neboť fólie má i zčásti tepelně izolační vlastnosti.