Posted inNezařazené

Jak začít podnikat? Netradičně a přesto úspěšně


S novými a zároveň velice netradičními nápady přicházejí zejména mladí lidé. Někteří z nás se však domnívají, že v dnešní době nelze přijít s něčím zajímavým a nastartovat tak úspěšnou kariéru v podnikání. Vše už zkrátka je. Ovšem způsobů, jak překvapit a zaujmout společnost, je opravdu mnoho. Nehledě na vylepšování dosud výdělečných činností, které mohou prosperovat i v zahraničí, a naopak. Abyste byli úspěšní, potřebujete mít hlavně plný pytel odvahy, bez které se v této oblasti neobejdete. A náklady mohou být, světe div se, minimální. Nevěříte? Pojďme se společně podívat na ty nejšílenější nápady, které vydělávají. 
podnikatel s brýlemi

Tělo jako reklamní plocha

Billboardy podél dálnic nebo reklama na autech jsou dnes už jako nosit omšelý kabát. Ovšem jsou ve světě tací, kteří se rozhodli poskytnout takovému businessu rovnou svoje tělo, a to včetně obličeje. Pat Vaillacourt si na sebe například nechává tetovat webové stránky za 35 dolarů. Reklamním účelům poskytli svoje obličeje i dva mladí studenti, kteří si na ně dočasně malovali reklamní loga a vydělali si tak na svoje studentské dluhy. Jejich barvami hrající tváře vydělaly v přepočtu přibližně 10 000 korun za den. A to je ještě slabé kafe. Taková mladičká Tina Beznec z Nového Zélandu vydražila k takovým účelům část svého pozadí. Boxer Billy Gibby je pro změnu zapsán v Guinessově knize rekordů pro největší množství tetování jako reklam na svém těle. To je, co?

Studentská štěstěna

Studentská štěstěna (Student of Fortune) je vzdělávací internetový portál, který pomáhá studentům s řešením obtížných školních prací online. Nevíte si rady? Tady je řešení! Na úkolech se podílejí jiní studenti nebo třeba i učitelé, kteří si tak chtějí přivydělat. Ovšem nečekejte, že za vás celý úkol vyřeší. Ukážou studentovi pouze 20% a nasměrují ho tak k správnému postupu a k vyřešení celé úlohy. Pokud mu takové popostrčení pomůže, autorovi zaplatí. Jsou zde dostupné  i odborné vzdělávací materiály a pomoc poskytují i odborní učitelé z celého světa.

představivost

„Waybook“ aneb levná „spolujízda“

Unikátní nápady se ale rodí i v Čechách. Studenti, chtějíc ušetřit na cestovném ze severu Čech do Plzně za studiem, přišli s netradiční a velice trefnou službou. Přes internet si najdete někoho, kdo vás v určitý den a v určitou hodinu dopraví za příspěvek na benzín, kam zrovna potřebujete.

 

A takových nápadů je dnes už nespočet. Cvičení psi, jejichž majitel se nechává najímat k rozhánění městského ptactva. Nebo třeba soukromí fotografové, kteří mají za úkol pronásledovat vás na každém kroku a dělat vám tak „osobního paparazzi“, který upozorní na vaší osobu. A pokud nemáte s kým jít třeba za zábavou nebo do fitka, najměte si prostě parťáka!

Tak co? Už přemýšlíte, na čem budete bohatnout i vy?