Posted inProdukty

Jak se zorientovat v telefonech

Kdo by to byl řekl, že bude někdy takový problém vybrat si, který telefon si koupíte. Ještě před dvaceti lety měli všichni Nokiu, maximálně nějakou jinou značku, ale stejně to bylo všechno na jedno brdo, a byli jsme spokojení. Měli jsme tam kontakty, SMSky a taky i nějakou tu hru. Život byl celkem jednoduchý a ostatně tak to bylo i fajn. Jenomže časem jsme ztratili trochu té mladické učenlivosti a naopak přibylo s časem více technologií, které nyní musíme bez problému zvládat. Někdy je velmi těžké se v tom všem hlavně zorientovat. My si nyní vyčteme hned několik základních zařízení, které mohou sloužit k lidské komunikaci a nemusí se nutně jednat o telefony.
koleje do mobilu

Dotykové telefony, smartphones

Chytré telefony ovládají svět. Jsou to telefony, které mají svou menší verzi operačního systému, mají nějaké aplikace, nějaké nastavení, nějaké funkce, mimo ty základní. Můžete s nimi dělat řadu věcí, nepotřebujete ani SIM kartu, postačí jenom připojení k internetu. Samozřejmě i zde existují velké rozdíly mezi jednotlivými značkami, které však rozebírat nebudeme. Pokud chcete něco, co se vejde do ruky a pohodlně se s tím volá, zkuste tyhle.

Tablet

Tablet je poněkud větší chytrý telefon. V zásadě je to to samé, akorát ten displej je větší. Někdy můžete narazit i na netbooky, které jsou 2vs1, to znamená, že to je klasický malý notebook, ale obrazovka jde odejmout a můžete ji volně přenášet a slouží také jako tablet. Tablety jsou, dá se říci, slepou vývojovou větví a kromě nějakých těch her a aplikací jdou docela k ničemu.
konvice na kávu

Tlačítkové telefony

Staré a klasické telefony, které jsou dělány ve dvou verzích.
a)       Ty, které mají vydržet i pád z Mt. Everestu a jsou určeny pro adrenalinové sportovce, cestovatele apod., většinou mají satelitové připojení.
b)      Takové ty staré telefony, které slouží starým lidem, pro které je televize top výmysl lidstva a soudkyně Barbara top seriál.
Oba dva mají, dá se říci, stejné funkce, avšak je pravda, že tlačítkový telefon pomaličku vymírá.