Posted inMuži

Jak se odlišují muži od žen?

  • Podle křesťanství byl první člověk na zemi muž a až jako druhá k němu byla vytvořena žena. Tato dvě pohlaví se odlišují několika zásadními rozdíly. Muž má oproti ženě jinou stavbu těla a má samozřejmě jiné reprodukční orgány. Tato stavba těla dává muži předpoklad k větší fyzické námaze a větší výdrži. Muž je tradičně považován za hlavu rodiny a za pohlaví, které by mělo vládnout. Tudíž žena byla považována za tu méněcennější. Dnes už jsou však tyto stereotypy na cestě ke zbourání. Ne všichni muži jsou velcí svalovci, a ne všechny ženy jsou křehké dívky, které chtějí zůstat v ústranní.
  • malý chlapec.jpg
  •  
  •  
  • V minulosti byli muži tak privilegování nad ženami, že dostávali i větší platy v práci oproti ženě, přičemž odváděli oba úplně stejnou práci. Také ani nepřicházelo v úvahu, že by žena mohla být v čele státu nebo že by mohla být na jakékoliv jiné vysoké pracovní pozici. Je velké štěstí, že to takhle není i nadále a muži i ženy se pomalu dostávají na stejnou úroveň.

silný muž.jpg

  • Mnoho mužů a troufám si říct, že je to drtivá většina, je v dětství oblékáno do oblečení modré barvy. Z jakého důvodu tomu tak je? Je to další stereotyp, který naše společnost nepřekonala pravděpodobně proto, že není nějak škodlivý. Kluci také tradičně dostávají v dětství hračky jako traktor nebo autíčko. To jim poté dává do hlavy myšlenku, že se měli věnovat těmto věcem. Toto už je dle mého názoru špatně. Každý kluk by měl mít možnost hrát si s jakýmikoliv hračkami chce, a ne pouze jen s těmi, které jsou mu stereotypně předhazovány.  Zkuste někdy zajít se svým synem do hračkářství a nechte ho si vybrat hračku z jakékoliv sekce, nejen z té klučičí. Uvidíte, že budete překvapeni a neměli byste mu nějak bránit v tom, co se mu líbí. Na již dospělé muže je vyvíjen veliký nátlak, aby byli silní a nezávislí, ale zkrátka ne všichni jsou takoví a podle mne by za to neměli být společností trestáni.