Posted inProdukty

Zip sáčky se uplatní i při pobytu v přírodě

Doba dovolených je tu a spolu s ní i volba, kam se vydat. Letos zamíchal kartami koronavirus, a i přesto, že mnoho psychologů a odborníků radí nepropadat panice, která je mnohdy nešetrně rozdmýchávána masmédii, je přece jen řada lidí touto skutečností ovlivněna a mění své dosavadní zvyklosti. A to se projevilo obrovským nárůstem zájmu o cestování ve vnitrozemí – je tu bezpečněji, než jinde v Evropě, navíc se tu snadno dorozumíme a máme zajištěnou základní zdravotnickou péči na základě zdravotního pojištění.

dívka s batohem

Mnozí z nás také zjišťují, že je výhodnější vydat se na cesty na vlastní pěst. Ubytovat se v kempu nebo v rodinném penzionu a věnovat se pobytu v přírodě. Vyhnout se přelidněným městským centrům a namísto hradů a zámků jezdit na kole, plavit se po řece, anebo popadnout batoh a vydat se na túru.

Vodáci, turisté a cyklisté

Tento typ trávení volného času je čím dál více v oblibě, i přesto, že je mnohdy náročný na fyzičku a není zrovna dvakrát komfortní. Můžeme si jej však usnadnit některými pomůckami, co se mohou zdát na první pohled malicherné.

muž s batohem

Sáčky na zip

Igelitový sáček je skvělý pomocník, ovšem na svém významu získá hlavně tehdy, je-li opatřen uzavíracím zipem. Teprve tehdy do něj můžeme ukládat prakticky vše, co nás napadne.

Je skladný a lehký – na výlet do přírody naprosto ideální, jeho hmotnost je jen několik gramů, nezabírá téměř žádný prostor v batohu a navíc je velmi levný. Dá se samozřejmě i omývat a vysušit a využít vícekrát, takže není problém do něj vložit svačinu, a třeba i zeleninový salát. Zip sáček dokonale utěsní prostor i před únikem zeleninové šťávy.

Chrání před vodou, vlhkostí, prachem a pachy – zabezpečení před tekutinami je jeho další výhoda, můžete mít v batohu jen jednu pevnou větší dózu a v ní vyskládané v oddělených zip sáčcích různé potraviny – sušené ovoce a ořechy, chléb s pomazánkou, rajčatový salát atd. Před vlhkostí chrání také další předměty, jako je např. mobilní telefon, kniha nebo tablet. I když do zavazadla pronikne déšť, sáček se perfektně postará o zabezpečení jeho obsahu.