Posted inMuži

Víte, co všechno potřebujete k bohaté úrodě zdravé a křupavé zeleniny?

Není to ani pole lán, ani zahradní nástroje, ani mnoho hodin dřiny. Bohatě si vystačíte se semínky a vhodnou nádobou na jejich proplachování. Ano, je to tak, řeč není o ničem jiném, než o současném trendu ve zdravém stravování – o klíčení semínek.
klíčky luštěnin v misce
Když vezmete hrst semínek, necháte je přes noc ponořená ve vodě, poté vodu slijete a semínka budete následně několik dní proplachovat, aby neoschla, brzy může sklízet. Mladé výhonky rostlin jsou nejen zdravé, ale především velice chutné, takže si je jistě brzy zamilujete.
Jsou plné vitamínů, nabité enzymy a minerály, a především jsou velmi zdravé i proto, že vyrůstají ve zdravotně nezávadném prostředí. Zatímco zelenina, kterou si koupíte na pultech marketů, je ve většině případů plná reziduí pesticidů a hnojiv, tak s mladými výhonky vám nic takového nehrozí. Tedy v případě, že si je vypěstujete sami doma ve zdravotně nezávadné nádobě, a budete je prolévat čistou vodou z vodovodu. Zkrátka se jedná o bio produkci, kterou si můžete být na sto procent jistí.
Jestliže rádi trávíte svůj čas v kuchyni a vaření je vaším velkým koníčkem, pak mladé výhonky jistě uvítáte.
klíčky ředkvičky
Nabízí vám pestrou škálu využití, jak v rámci studené, tak i teplé kuchyně. Samotné klíčky byste kvůli obsahu cenných látek vařit neměli, nicméně můžete je použít jako skvělou přísadu třeba do polévek, pomazánek anebo salátů. Jsou pestré nejen svými chutěmi, ale také barvou i velikostí.
Jde jen o to, zvolit si ta pravá semínka. Na výběr máte desítky druhů rostlin, které jsou k takovému způsobu pěstování ideální. Když zavítáte do specializovaného obchodu, budete mít jistotu, že zde zakoupíte kvalitní, chemicky neošetřená semena vhodná ke klíčení. Stejně tak si zde můžete pořídit i praktickou nádobu jako je třeba sklenice na klíčení. S ní vám půjde pěstování mladých výhonků skoro samo.