Posted inFirmy

Úklidová firma v Praze vypomůže i s mytím oken


Nechce se vám umývat okna? Nemusíte, je možné najmout si profesionály. Kdy se k tomu odhodlat a má to vůbec význam?

Starší dřevěná okna – když potřebujete rychle umýt jedno plastové okno v garsonce v prvním patře, zpravidla to zvládnete sami. Stačí k tomu docela obyčejné hliníkové štafličky, čisticí prostředky a pár desítek minut času. Plastové okno (nebo moderní okna dřevěná) jen otevřete a snadno umyjete, ovšem co třeba tam, kde jsou ještě okna starší, dřevěná, která jsou vícevrstvá a musí se rozebrat? Někdy je to obtížný krok a jsou lidé, co se kvůli tomu zdráhají okna umývat.

umývání oken

Jste na to sami – nemáte čas, jste pracovně vytížení, nebo máte spoustu práce i doma a potřebujete s tím vypomoci. Někdy se vyplatí rozdělit úkoly mezi členy rodiny, ale když tam žádní nejsou, žijete sami a valí se toho na vás moc, můžete povolat úklidovou firmu. Stačí jen domluvit termín a zadat pracovní úkol a o nic jiného se nestaráte, pouze o zpřístupnění objektu a proplacení faktury.

kapky vody na okně

Mnoho oken – profesionální úklidové firmy v Praze https://uklid-namiru.cz/ mnohdy řeší situace mytí oken ve velkém počtu na jednom místě. Jsou to kupříkladu školní budovy, jednací sály, budovy galerií a muzeí atp. Zvláště obtížné je to v situacích, kdy mají budovy vysoké stropy a k horním oknům se musí šplhat do velké výšky.

Závratě – řeknete si, co je na tom, umýt dvě okna v bytě. V zásadě to zas tak obtížná práce není, je-li byt nízko nad zemí. Pokud byste z okna vypadli ze zvýšeného přízemí, mohlo by to skončit pouze odřeninami, ale pád z okna v devátém patře by pravděpodobně končil fatálně. Není divu, že lidé trpící závratí si nechávají umýt okna od profesionálů a sami zbytečně neriskují.

Saponáty – na mytí oken se dá jít s octovou vodou a jedlou sodou, někdy až poté, co první vrstvu špíny odstraní voda se saponátem. Vyplatí se mít při tom gumové rukavice, ale práce v gumových rukavicích každému nevyhovuje, a navíc při zvedání rukou s tekutým roztokem voda stéká po svislých okenních tabulích dolů na pokožku, někdy kape na obličej, prostě je to něco jiného, než mytí vodorovné desky pracovního stolu.