Posted inFirmy

Toulky kolem hradu Loket

Snad i proto, aby nám to vydrželo co nejdéle, určují se oblasti, které nazýváme chráněné. Právě jedna z krajinných chráněných oblastí je Slavkovský les. A zde se tyčí hrad Loket.
Ten má za sebou velmi pestrou minulost, kterou zde ovšem není možno rozebírat. Můžeme jen pro zajímavost napsat, že je zde uložen největší meteorit u nás, a i ten je již rozřezán.

Česká příroda
Pokud se turista chce na hrad podívat, nutně musí projít i podhradím, a tudíž městečkem stejného jména. To je asi poněkud mladší než hrad samotný. Zde by se měl turista začít shánět po nějakém bydlení. Loket ubytování nebo cokoli, kde by mohl přespat. Protože odsud zcela jistě neodejde, aniž navštíví něco v okolí. A že tady toho je. Svatošské skály, Krásno (rozhledna Krásenský vrch) anebo nedaleko zámek a hrad Bečov nad Teplou. Toto nevidět https://www.zamek-mnisek.cz/ byl byl velký hřích, když už sem turista zvážil cestu.
Ubytování samotné zde není jako v klasickém hotelu. Tady jde spíše o to, aby se člověk cítil jako doma, jako by odněkud přicházel, kde se nezdržel dlouho. Nenajdete tedy zde ani recepci, klíče dostanete od člověka, se kterým si pobyt domlouváte. Máte je stále u sebe, takže opětmáte pocit, že jste doma.
Bydlení je skoro jako byste se propadli v čase do minulosti. Ale to nesmí vás ani případného turistu zmást, neb pokoje a celá budova je vybavená tím nejmodernějším zařízením.

Luhy a háje v Čechách
Historické městečko nemá moc místních obyvatel, s bídou kolem třech tisíc. Ale postarat se o turisty dovedou. Není třeba mít jakékoli obavy, že by něco nebylo v pořádku.
Je zde možnost stravy, a samozřejmě i možnost zajít si na žejdlík tam, kam chodívali lidé před několika staletími.
Zde strávit takový týden za to jistě stojí, a nakonec, pokud se budete přece jen nudit, Karlovy Vary jsou nedaleko. Takže i tam možno zajet se podívat.
Tak co, ještě váháte, kam se vypravit?