Posted inProdukty

Proč dětem pořídit sportovní kočárek

Děti jsou těsně po narození velmi zranitelné a vyžadují trpělivou a stálou péči a pozornost své matky. Kromě pobytu v interiéru jim dopřáváme občasné procházky na čerstvém vzduchu a zpočátku se jedná pouze o kočárky s hlubokou korbou, v nichž děti leží. Jakmile se však dovedou samy posadit a stávají se z nich batolata, přichází čas na výměnu kočárku za sportovní verzi.

dětské kočárky

Sportovní kočárek Riko Nuno je jedním z nich, avšak neznamená to, že jde o dopravní prostředek určený pro atletický sprint, skákání přes překážky nebo hody oštěpem, výraz „sportovní“ tu zaujímá své místo z jiného důvodu. Jde o obratnější a flexibilnější vozidlo, s nímž se můžete vypravit i do míst, kam byste si s hlubokým kočárkem netroufli.

Rodiče s kočárkem

Sportovní kočárky jsou ideálním společníkem pro pobyt v členitém terénu. Můžete se s nimi vypravit nejen na nákup do města, po upravených asfaltových chodnících a vydlážděných plochách, kočárek vás nezklame ani na trávě, na lesní pěšině, v polním úvozu, na hrázi rybníka či v horském terénu i s větším úhlem sklonu.

Výrobci sportovních verzí dětských kočárků spoléhají na odpružený podvozek, spojenou rukojeť pro snadné ovládání jednou rukou, velká polyuretanová či gumová, případně nafukovací kola a stabilní nosnou konstrukci, což jsou důležité prvky, s nimiž nemusíte mít obavy o vaše ratolesti z hlediska bezpečnosti. Součástí těchto výrobků je také základní či doplňkové příslušenství, jako jsou stříška, opěrka nohou, pláštěnka s odvětráváním, odkládací koš pro nákupy, odkládací kapsy, moskytiéra proti hmyzu či držák na kojeneckou láhev.

Takto vybavený kočárek se stává dopravním prostředkem, s nímž mohou maminky a další členové rodiny trávit s dětmi v přírodě mnoho hodin, čímž přispějí ke zlepšení jejich zdravotního stavu např. vdechováním svěžího ionizovaného vzduchu a zachytáváním slunečního záření pro tvorbu důležitého vitamínu D.