Posted inMuži

Pořiďte si skvělého pomocníka v podobě bazénového vysavače

Ať děláte, co děláte, tak vždy nějaké znečištění ve vaší bazénové vodě skončí. Stačí, aby se zvednul vítr, který z okolí do vaší bazénové vody zanese prach, listí anebo hmyz a další nepříjemné nečistoty. Jindy se ve vaší bazénové vodě přemnoží mikroorganismy, jako jsou třeba řasy anebo sinice, se kterými posléze zatočíte s pomocí bazénové chemie. A častým problémem mnoha majitelů zahradních bazénů je i mléčný zákal, který bazénová filtrace kvůli mikroskopickým rozměrům částic, které ho způsobují, nedokáže zajistit. V takovém případě je nezbytné použít desinfekci, a poté vločkovač, který částice spojí do větších celků, které již skrze filtrační médium dále neprojdou a zachytí se ve filtraci.
tekoucí voda do bazénu.jpg
Nicméně existují i situace, kdy je lepší nečekat na výkon bazénové filtrace a zbavit se znečištění rychleji, vlastnoručně. To můžete udělat buď s pomocí dnové či hladinové síťky anebo také s využitím výkonného vysavače bazénů. A věřte tomu, že to bude podobné jako v situaci, kdy byste se doma v pokoji rozhodli vysát podlahu. Zkrátka, opatrně s pomocí bazénového vysavače odsajete všechny nečistoty, které se usadily u dna, a především v rozích u stěn nádrže, ať už se jedná o větší anorganické znečištění anebo právě o shluky po použití vločkovače.
dvojlehátka se slunečniky.jpg
Bazénový vysavač je tak rychlým pomocníkem, se kterým se během krátkého času vypořádáte se znečištěním, které by vaše bazénová filtrace musela prohánět filtračním médiem třeba i několik hodin. Po použití bazénového vysavače tak bude prostor bazénu nádherně čistý a prostý všeho znečištění, které by vám jinak kazilo požitek z koupání. Investice do takového pomocníka jako je bazénový vysavač, ať už ten ruční anebo samochodný, se určitě vyplatí a uvidíte, že jej v průběhu sezóny vezmete mnohokrát do ruky, abyste si tak vyčistili svou nádrž a zajistili si skvělý pocit z koupání v dokonale čisté vodě.