Posted inInternet

Podnikání není zlatý důl

I když se mezi lidmi o podnikatelích obvykle říká, že jsou to boháči, kteří vedou vpravdě líbivý život, není to, co se traduje, nejednou pravda. Ten, kdo ví své, dobře ví, že sice jsou lidé, jimž se v tomto ohledu daří, respektive jsou i zlaté časy, kdy to vynáší, ale není to pravidlem a určitě se na to nedá spoléhat.

Ani podnikatelům se nevyhýbají těžké časy, v nichž se jim z mnoha nejrůznějších důvodů nedaří vydělávat tolik, kolik by bylo třeba, a důvodů, jež za tím mohou stát, je celá dlouhá řada.

tři dolarovky

Jenže podnikatelé si navzdory této skutečnosti musí přicházet na své. Musí si vydělávat dost na to, aby ze svých peněz dokázali žít a současně navrch i udržovat firmu v chodu. Protože kdyby tomu tak nebylo, stěží někde najdou štědrého mecenáše, který by jim scházející finanční prostředky jenom tak z dobrého srdce dal.

A když podnikání nevynáší tolik, kolik by mělo, respektive když se vynoří výdaje, jež nelze odložit a s nimiž se tak jaksi nepočítalo? Co si počít v takovém okamžiku?

US dolary

Když nejsou k dispozici peníze vlastní, nejednou není jiné východisko než si někde zažádat o půjčku. A protože je taková půjčka k překonání těžkých časů nejednou nezbytná, je třeba hledat takového poskytovatele a takovou nabídku, u nichž se dá se žádostí uspět. Tam, kde se na žadatele kladou přemrštěné a nejednou nesplnitelné požadavky, jež musí být před schválením půjčky splněny, se totiž sice neprodělá, ale ani se tam nepřijde k penězům. A člověk jenom ztrácí čas a třeba i nervy.

A tak je lepší žádat o něco jako americká hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky, kde jsou kritéria nastavena tak, že je dokážou splnit mnozí z nás. A když dojde k takovému splnění, je tu půjčka sázkou na jistotu.

U takové nebankovní hypotéky stačí mít nemovitost, která by se dala za půjčené peníze do zástavy, plus je třeba mít z čeho splácet, ale to je v podstatě vše. A kdo to splní, získá půjčku, s jejíž pomocí lze podnikání opět postavit na nohy.