Posted inProdukty

Na koni ve westernovém stylu

Jízda na koni je čím dál oblíbenější, především mezi malými holčičkami, které této vášni často podlehnou velice rychle. Samotné jezdectví je však poměrně drahý sport, který však často vydrží opravdu na celý život. K ježdění i k péči o koně potřebujete spoustu pomůcek, bez kterých se neobejdete. Přinášíme vám ty nejdůležitější pro westernové ježdění.kůň s jezdcem

  • Westernová sedla

Westernová sedla jsou pohodlná, kvalitní ale také velice krásná. Většinou jsou vyráběny ručně s velkým důrazem na kvalitu použitých materiálů. Kvalitní kůže se zajímavými designovými prvky v různých barvách potěší nejen jezdce ale především i koně, kterému bude sedlo velice pohodlné. Cena westernových sedel začíná na částce kolem deseti tisíc korun, avšak čím lepší a kvalitnější sedlo, tím je cena vyšší. Westernová sedla se vyznačují velkým pohodlím pro jezdce i pro koně.

  • Westernové uzdečky a otěže

Pokud na koni jezdíte, pak určitě víte, že uzdečky a otěže patří k základnímu vybavení každého jezdce. Slouží totiž i jako prostředek komunikace mezi koněm a vámi, kdy koně uzdečkou ovládáte. Důležitá je kvalita materiálů a preciznost výroby, jen to vám totiž zajistí, že vydrží uzdečka dostatečně dlouho a bude nezávadná. Stejně důležité jsou i westernové otěže prokone-js, které by měly mít delší životnost spolu s dostatečným komfortem.jezdec na koni

  • Podbřišníky

I podbřišník je velice důležitý a to především pro komfort koně. Patří k sedlovým doplňkům a jedná se také o základní vybavení v jezdectví. Vybrat si můžete kvalitní kožený, nebo provázkový.
Ať se rozhodnete koně koupit, nebo zapsat dítko do kroužku jezdectví, počítejte se zvýšenými náklady, které vám však vyváží vaše spokojené dítě, které bude mít navíc i dostatek pohybu. V dnešní době je zájem o pohybovou aktivitu u dětí spíše výjimkou a i proto je důležité ji v dětech pěstovat a udržovat co nejdéle.