Posted inFirmy

Kam z ubytovny Praha za koupáním

Praha je natolik rozmanité místo pro objevování historických památek, že by asi bylo zbytečné ty nejznámější vyzdvihovat. Většina návštěvníků hlavního města si pochopitelně nenechá ujít prohlídku Hradčan, Malé Strany, Staroměstského náměstí a nábřeží Vltavy. Ovšem pouze omezený počet turistů si rezervuje alespoň dva dny na výlety do pražské přírody (rezervací, parků, botanických zahrad a ZOO) a jen málokdo počítá s tím, že si tu dokonce může užít úžasnou atmosféru některého z přírodních koupališť. Až se tedy budete toulat Prahou a zajistíte si ubytování v některé z levných, ale komfortně vybavených Praha ubytoven na okraji města, vydejte se do přírody za koupáním. Praha má v tomto ohledu opravdu co nabídnout.

pražské mosty

Přírodní pražská koupaliště

Divoká Šárka – máte-li rádi koupání v čisté bazénové vodě, a zároveň si dokážete vychutnat fascinující krásu okolního prostředí, pak neváhejte zavítat do Šáreckého údolí v šestém pražském obvodu. Venkovní plavecký bazén doplňují skluzavky, tobogán, trampolína a hřiště na nohejbal, ale především si tu můžete užít úchvatný pohled na okolní zalesněná skaliska. Místo k odpočinku jako stvořené pro celou rodinu a v rozsáhlém areálu přírodní rezervace tu můžete strávit třeba celý den.

přírodní koupaliště

Vodní nádrž Hostivař – vodou ji zásobuje potok Botič a od roku 1963 slouží veřejnosti především k rekreačním účelům. Je to největší pražský vodní rezervoár, který byl původně postaven jako ochrana před povodněmi. V roce 2012 byla přehrada kompletně vyčištěna a zbavena nánosů bahna, což významně omezilo výskyt sinic. Můžete se tu koupat na písečných i travnatých plážích, provozovat plážový volejbal nebo tenis a vypůjčit si loďku, šlapadlo či windsurfing.

Biotop Radotín – jedno z nejčistších přírodních koupališť v Praze bylo vybudováno na základě rostoucího zájmu veřejnosti o přírodní biotopy. Voda je zde podrobována tzv. samočisticímu procesu, aniž by procházela pískovou bazénovou filtrací a byla ošetřena chlorovou chemií. O čistotu vody se starají pouze vhodné vodní rostliny umístěné v okrajových zátokách. Ideální pro každého, kdo se vyhýbá chlorované vodě, tedy i pro alergiky, seniory a maminky s malými dětmi.