Posted inFirmy

Doplňte si chybějící déčko v soláriu Brno

Nepodceňujte „déčko“

Česká republika se nachází v mírném klimatickém pásmu, kde se střídají roční období, a kde slunce na obloze zásobuje svou energií zemský povrch pod neustále se měnícím úhlem. A to je právě kámen úrazu v zimním období, kdy je úhel slunečních paprsků velmi ostrý, a kdy většinu záření pohltí zemská atmosféra. Nedostává se nám tolik potřebného tepla a stejně tak nemůžeme ani přirozeně čerpat z dodávky UV záření pro tvorbu vitamínu D. V zimě jej přijímáme opravdu málo, a pokud si nevytvoříme v létě dostatečnou rezervu, trpíme jeho deficitem.

solárnium Brno

Moderní doba přináší svá úskalí

Dříve se lidé pohybovali venku v mnohem větším rozsahu, obdělávali zemědělskou půdu, mechanizačních prostředků bylo málo a změny v životním rytmu přinesla až průmyslová revoluce, kdy se lidé uzavírali do továrních hal a manufaktur.

Dnes v tomto trendu bohužel pokračujeme. Trávíme osm a mnohdy i dvanáct hodin v uzavřené místnosti, kam sluneční světlo proniká jen skrze okna, ale sklo zachytí většinu potřebného záření pro vytvoření „déčka“. Problém je v tom, že se to na zdraví projeví až po delší době a jedinou účinnou prevencí je buď stabilní práce v exteriéru, anebo častější slunění na dovolené, alespoň na jihu Evropy. Někdy však ani to nestačí a může se hodit občasná návštěva solária Brno.

žena na pláži

Proč solárium?

Je bezpečné – při dodržování určitých pravidel, která vám prozradí obsluha, jde o bezpečný způsob, jak doplnit sluneční vitamín od jara do podzimu. Moderní UV lampy již nejsou zdaleka podobné těm ze 60. let minulého století na principu nebezpečných rtuťových výbojek. Každé zařízení podléhá přísné kontrole a udělení certifikátu k bezpečnému provozu.

Déčko se lépe vstřebává z pokožky – vitamínovými doplňky se můžete snadno předávkovat, zatímco ze slunění v žádném případě. Samozřejmě to není dobré přehánět a vyplatí se dbát příslušných doporučení, ale vitamínu D se z UV záření vytvoří v těle tolik, kolik je třeba, a navíc se ukládá do zásoby. V přírodě je to tak zařízeno, slunění je zkrátka přirozené, a navíc příjemné a pomáhá i proti stresu a depresím.